OSF

02.04.2007 20:06:36, dodał: mjrPATON

„Dobra kondycja fizyczna jest nieodzowna do zwycięstwa....Zmęczenie czyni tchórzy z nas wszystkich. Ludzie o dobrej kondycji fizycznej nie ulegają zmęczeniu.”

G. S. Patton
Generał porucznik


Plany stworzenia czegoś na wzór obozu treningowego choć mające parę lat, dopiero z początkiem roku 2007 zostały wykrystalizowane i wprowadzone w życie, przybierają coraz to bardziej namacalną formę. Jest to możliwe dzięki konkretnym ludziom, których zrzesza Formacja. Ludziom, którzy nie boją się ciężkiej pracy fizycznej i umysłowej, gotowi na poświęcenie swojego prywatnego czasu wolnego i pieniędzy.


Prowadzone nieprzerwane prace przez 3 dni z rzędu ( 30, 31 marca i 1 kwietnia) przy dobrej logistyce i zaangażowaniu Hajerów zaowocowały powstaniem kolejnych przeszkód terenowych składających się na Ośrodek Szkolenia Fizycznego (OSF). Są to płotki, opony, ściana 3 metrowa, „kret” i fosa. Najwięcej pracy kosztował nas „kret”...

(więcej)


Twierdza 2- Nysa-24 i 25 marzec 2007rok.

02.04.2007 16:21:20, dodał: mjrPATON

Manewry pod kryptonimem "Twierdza 2" organizowane w Nysie, w tym roku odbyły się w dniach 24 i 25 marca. Formacja otrzymała zaproszenie od kolegów z NATu, z którego skorzystaliśmy. Tradycyjnie w rejon działań udaliśmy się autobusem.
W sile kompanii stanowiliśmy jedną ze stron konfliktu. Podzieleni na pięć, średnio 10 osobowych drużyn, wykonując rozkazy napływające ze sztabu zmagaliśmy się z śwrogiemś przez 10h na terenie ok. 1km^2. Przekrój działań od obrony, przez przegrupowania się i szybki atak, pozwoliły po raz kolejny na zgrywanie działań między drużynami 1 Kompanii śśląskś.
I tak przyjemne z pożytecznym, czyli trening, sprawdzian obecnych umiejętności i wieczorna impreza integracyjna to kolejny klocek w naszej długiej i zawiłej historii, który będziemy mile wspominać.
Łącze podziękowania Organizatorom oraz drugiej stronie konfliktu!

Fotorelacja :
http://www.formacja.slask.pl/index.php?co=gal&galeria=91


Hajerzy na srebrnym ekranie

06.03.2007 20:00:28, dodał: konik

Dnia 11.02.2007r. Hajerzy brali udział w planie zdjęciowym do filmu-logo, otwierającego pierwszy dzień Festiwalu Filmowego "DRZWI"(27-30.04.2007r.).
Dla większości Hajerów spotkanie ze sztuką filmową od kuchni było nowym doświadczeniem, co nie było przeszkodą w wykazaniu się profesjonalizmem działania ludzi z Formacji.
Współpraca przy filmie razem z Gliwickim Klubem Filmowym śWROTAś, poszerzyła horyzont działań Formacji, na wspieranie działalności kulturowej śląska.
Współpracy będzie ciąg dalszyś


Poniżej link do zdjęć z planu filmowego:
http://www.formacja.slask.pl/index.php?co=gal&galeria=89

Więcej informacji o filmie i festiwalu na stronie:
http://www.gkf-wrota.netout.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=13&id=30&Itemid=71


Rekrutacja

06.03.2007 13:56:21, dodał: mjrPATON

W dniach 17 i 18 marca br. w okolicach Baraniej Góry, odbędzie się kolejny marsz podczas, którego będziemy sprawdzać motywację ochotników chcących wstąpić w szeregi Hajerów. Całość połączona jest ze szkoleniem kadry podoficerskiej Formacji i ogólną poprawą kondycji fizycznej.
Podane są 2 terminy, wybieramy sobie ten który bardziej pasuje i zgłaszamy się, oczywiście można brać udział w dwóch marszach. Do zaliczenia wystarczy ukończyć jeden marsz i zostać pozytywnie zweryfikowanym. Potem następują czynności administracyjne, zapoznanie się i zatwierdzenie regulaminu itd.


Do przejścia jest ok 25km, w tym wejście na Baranią Górę, w czasie jak najkrótszym. Podczas marszu ćwiczenia fizyczne i podstawowe szkolenie niezbędne działania w szeregach Formacji.
Obszar działania i trasa do przejścia:
http://www.formacja.slask.pl/galerie_zdjecie.php?id=836&sort=1&order=1

Kandydat musi spełniać następujące warunki:
1. Być osobą pełnoletnią.
2. Posiadać co najmniej roczny staż w śląskim środowisku...

(więcej)


B.O.B.

03.03.2007 13:14:07, dodał: mjrPATON

W dniu 25 lutego 2007r. pod szyldem Formacji na Sośniej Górze, odbyły się manewry zgrywające pod kryptonimem Baza Ogniowa "Biedronka".
Manewry w charakterze spotkań "niedzielnych", czyli krótko i energicznie z dużą ilością wystrzelonych kulek. Jednak, aby nie było tak całkiem bezstresowo całości towarzyszyła inwencja polegająca na zgrywaniu drużyn podczas walki w okrążeniu przeciwko szturmującym "ludzkim falom", jak i symultanicznym i precyzyjnym szturmem atakujących wymierzonym w obrońców.
Wnioski nasuwają się same i nikt ameryki nie odkrył, że wynikiem powodzenia w obronie jest obsadzenie kluczowych stanowisk strzeleckich, z których skutecznie można ostrzelać nacierającego "wroga" nie dając mu wykorzystać ukształtowania terenu. Ostrzelać jak największą i najbardziej zmasowaną "siłą ognia" wybijając natarcie z rytmu.
Co się tyczy szturmowania, należy w miarę możliwości uderzać ze wszystkich kierunków na raz, z wykorzystaniem ukształtowania terenu podejść jak najbliżej i zdecydowanie atakować, atakować i...

(więcej)


892174
odwiedzin
od 27.01.2007
(Zaloguj)(c) 2004-2021 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: