Siła i wytrzymałość – ostatnie tchnienie czyli ST v3.0 ;)

04.07.2007 22:57:02, dodał: sharpek

W dniach 30.06.2007 do 01.07.2007 odbyła się ostatnia część manewrów spod znaku „Srebrnej Tarczy” posiadające kryptonim: „siła i wytrzymałość – ostatnie tchnienie”. Manewry miały wymiar 24 godzinny i charakter działań oddziałów specjalnych.

Na manewry zgłosiło się 136 osób, kilka odpadło z różnych powodów, w „trójce” zmierzyły się dwie kompanie przeciwnych sobie armii. 3 Kompani piechoty górskiej składającej się z 2 plutonów przyszło się zmierzyć z 5 kompania Desantowo – Szturmową w sile 2 plutonów. Dodatkowo 5kDSz posiadała wsparcie snajperskie w rejonie działań.

Początkowa faza manewrów wymagała od uczestników przebiegnięcia HOSF, niestety nie wszystkie drużyny postanowiły wykonać to „zadanie”. Za czasy na HOSF należy wyróżnić Świr oraz Efruma którzy uzyskali najlepsze czasy i otrzymali nagrody, na wyróżnienie zasługuje jeszcze Siwy który o kilka dziesiątych sekundy "przegrał" drugie miejsce. Szacunek dla wszystkich tych którzy przebiegli, a Ci którzy odmówili, no cóż może jeszcze kiedyś ;)...

(więcej)


Intro z festiwalu filmowego drzwi

07.06.2007 23:11:13, dodał: sharpek

Od kilku dni dzięki uprzejmności GKF "Wrota" można oglądać film intro z naszym udziałem. Filmik był zaprezentowany podczas pierwszego dnia Festiwalu filmowego "DRZWI".

Link do filmiku w serwisie youtube: http://www.youtube.com/watch?v=EwghXWTZGgM


Srebrna Tarcza 3

04.06.2007 18:42:03, dodał: mjrPATON

W dniach 30.06 ś 01.07.2007r Formacja śląsk przeprowadzi manewry o kryptonimie śSrebrna Tarczaś. To już trzecia odsłona teatru działań specjalnych w podstawowej sile pododdziału jakim jest drużyna. Całością kieruje centralny sztab zapewniając dynamikę i koordynację działań w celu uniknięcia zbędnego chaosu jaki zwyczajowo panuje podczas śrozgrywek airsoftowychś. Ważnym elementem bezproblemowego przebiegu manewrów jest łączność na linii sztab ś dowódca drużyny, charyzma dowódcy , morale i zdeterminowanie śżołnierzyś do wykonywania zadań. Trzeba być świadomym tego, iż działania specjalne są nie tylko z nazwy, ale i z charakteru powierzonych zadań. I nie chodzi tu o nadzwyczajne zadania, a o próbę charakteru i silnej woli, kiedy nadchodzą chwile zmęczenia i powieki zamykają się na coraz to dłużej...

Zapraszamy wszystkich chętnych, potrafiących spełnić te wymagania lub też chcących się sprawdzić.

Fotorelacje:
ST1: http://www.formacja.slask.pl/index.php?co=gal&galeria=77
ST2:...

(więcej)


"Tomaszowo 2007"

03.06.2007 20:06:33, dodał: mjrPATON

W dniach 25.05 ś27.05 2007roku grupa Team DELTA zorganizowała trzecią edycję zlotu pod kryptonimem "Tomaszowo 2007". Jako Formacja śląsk otrzymaliśmy zaproszenie, z którego skorzystaliśmy. Mając do pokonania w jedną stronę 380km zorganizowaliśmy przejazd dla chętnych autobusem, w celu poprawienia komfortu podróży, aby na miejsce dotrzeć świeżym i zwartym do działania. świadomie rezygnując z części imprezowo-integracyjnej, nastawieni tylko na część manewrowo-taktyczną dołożyliśmy starań w przygotowaniu, aby nie zawieść Organizatora i przeciwnika. Pogoda dopisała, aczkolwiek nie wszyscy byli na nią przygotowani, co widać było po dużym procentowym wskaźniku tych "wymiękłych".
W ogólnej naszej ocenie warto było być uczestnikiem niniejszego zlotu, ponieważ mieliśmy okazję niczym w "Północ & Południe" współpracować z województwami ościennymi (małopolskim i opolskim) i bezwzględnie wypierać mniej liczne, słabe i o niskim morale oddziały północy. Co nie znaczy, że jesteśmy za niewolnictwem ;p

Dziękujemy...

(więcej)


Hajer test

22.05.2007 18:24:57, dodał: mjrPATON

Dnia 14 kwietnia 2007r odbył się kolejny test kondycyjno-sprawnościowy w którym uczestniczyli Hajerzy i osoby z poza Formacji. Odbył się wokół malowniczo położonego miasteczka ś Brennej. Trasa bardzo dobrze znana przez naszych instruktorów, licząca ~25km, wiedzie przez takie szczyty jak Błatnia (917m n.p.m.), Klimczok (1117 m n.p.m.), Grabowa (907 m n.p.m.) i pomniejsze Stary Groń, Horzelica oraz Malina jest trasą na pozór łatwa, ale śzrobionaś w odpowiednim tempie potrafi rzucić na kolana. Jak można było się spodziewać, czasu na podziwianie widoków nie było, nie tym razem.
W teście uczestniczyło 18 osób. W grupie i z osobna każdy pracował na sukces jakim było zaliczenie w odpowiednim czasie 2 z 3 punktów kontrolnych ś nie wszystkim się to udało, a różnice czasowe między pierwszym a ostatnim sięgały nawet 2h.


Podsumowując Formacja zyskała nowych kaprali i Hajerów, którzy ciężko z własnej nieprzymuszonej woli na to zapracowali. Pozytywnie zmęczeni wszyscy wróciliśmy szczęśliwie do...

(więcej)


892206
odwiedzin
od 27.01.2007
(Zaloguj)(c) 2004-2021 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: