Trzy lata Formacji Śląsk

11.09.2007 12:20:39, dodał: mjrPATON

Dziś 11 września 2007 roku obchodzimy 3. rocznicę powołania Formacji Śląsk do życia. Patrząc wstecz był to dobry krok naprzód rozwijający śląskie środowisko Airsoftowe.
Na przełomie tych trzech lat sukcesywnie podnosimy poprzeczkę stawiając sobie coraz to trudniejsze i ciekawsze wyzwania. Poszerzając horyzonty modyfikujemy znaczenie i jakość Airsoftu podążając w kierunku militarnym.

Życzmy sobie kolejnych lat owocnej pracy!


Efektywnie wykorzystany dzień

10.09.2007 20:28:12, dodał: mjrPATON

W dniu 1 września 2007roku, Formacja śśląskś brała udział w obchodach istnienia 100lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Woszczycach. Korzystają z zaproszenia zorganizowaliśmy mały pokaz i strzelnicę dla przybyłych na festyn, atrakcje jak zawsze wzbudzał duże zainteresowanie dzieci jak również dorosłych.
W ten sposób śoswajamyś ludność cywilną z naszą obecnością w lasach i innych atrakcyjnych dla nas miejscach.
Strażakom życzymy kolejnych 100 lat w spokoju i niech ten czas upływa na treningach, a nie w śbojuś.W tym samym dniu odbyło się również trzecie śSpotkanie na Szczycieś.

Wszystkim przybyłym dziękuję w imieniu Formacji za przybycie, doceniamy to że się chciało i myślimy, że warto było. Liczone nie było, ale sądzę na oko, że grupa ponad 40 osobowa to dobre forum dyskusyjne.
Część oficjalna, czyli rozmowy na różne tematy głównie związane z naszym postrzeganiem airsoftu lokalnie zostały szanownemu gronu bliżej przedstawione, co mam nadzieję zaowocuje zrozumieniem dla naszych poczynań. Cieszymy...

(więcej)


"Maszeruj, albo zdychaj 2"

08.08.2007 15:13:07, dodał: mjrPATON

Sekcja Piechoty Górskiej już po raz drugi, zorganizowała marsz kondycyjny pod nazwą śMaszeruj, albo zdychajś. Jest to nic innego jak test psychiczno-wytrzymałościowy dla śgóraliś przeprowadzany średnio raz na kwartał. Charakteryzuje się tym, iż odbywa się na morderczo długich dystansach, w terenie z dużymi różnicami wysokości.
I tak było tym razem w terminie od 3 do 5 sierpnia 2007r w Beskidzie śląskim i Żywieckim.
Trasa liczyła sobie 70km i przebiegała głównie czerwonym szlakiem z Węgierskiej Górki do Jordanowa. Po drodze do śzaliczeniaś były takie szczyty jak Pilsko (1557 m n.p.m.) Mędralowa (1169 m n.p.m.), Mała Babia Hora, (1515 m n.p.m.), Diablak (1725 m n.p.m.).

Pogoda nas nie oszczędziła i po 3h godzinach marszu byliśmy doszczętnie przemoczeni. Nie poddając się suszyliśmy ubrania w czasie marszu, jednak najgorzej było z butami ś co 30 min trzeba było wykręcać skarpetki.

Marsz rozpoczęliśmy o 20:30 w piątek, a skończyliśmy o 1:00 w niedzielę, co daje ok. 29h zmagań. Dłuższym odpoczynkiem bo aż...

(więcej)


Operacja "Królewna Śnieżka"

08.08.2007 14:23:36, dodał: mjrPATON

W dniach 27 do 29 lipca 2007 roku w Beskidzie Sądeckim, w okolicach miejscowości Rytro miejsce miała operacja pod kryptonimem „Królewna Śnieżka”. Manewry zostały rozegrane na zasadach milsimowych i miały charakter operacji specjalnych.
Współpracując z środowiskiem krakowskim (Kruki, 4moza) opracowaliśmy szkielet całej operacji i wprowadziliśmy ją w życie. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły max. 12 osobowe, których celem było wykonać powierzone zadania oraz w miarę możliwości wytropić i zneutralizować „wroga”. Rozpoczęcie nastąpiło w piątek o godzinie 22:00, a zakończenie o 10:00 w niedzielę. Przez cały ten czas operowaliśmy w terenie górzystym, gdzie nie było za wiele czasu na spanie i odpoczynek. Wykonanie wszystkich wyznaczonych zadań wymagało zaangażowania i nieustannej pracy, przez co stworzył się niezapomniany klimat. Z raportów stron wynika, iż zadania zostały wykonane przy tylko jednym nawiązanym kontakcie wzrokowym z przeciwnikiem – nie padł ani jeden strzał. Mimo to wszyscy byli zadowolenie, że...

(więcej)


Święto Policji

05.08.2007 18:58:10, dodał: mjrPATON

W 1919 roku ustawą z 24 lipca Sejm powołał do życia Policję Państwową, której zadaniem stała się ochrona bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Ustanowienie święta Policji w rocznicę przyjęcia ustawy o Policji Państwowej jest nawiązaniem Policji współczesnej do jej międzywojennej poprzedniczki. Dziś święto Policji jest dla wszystkich funkcjonariuszy uhonorowaniem ciężkiej i pełnej poświęceń pracy. Przypomina także o randze zawodu.


W tym roku policjanci z powiatu mikołowskiego swoje święto obchodzili 21 lipca w zacisznym miejscu we wsi Wyry, pozwalającym na odpoczynek i świętowanie w raz z rodziną.
Za pośrednictwem The-Saint (świętego), Formacja śląsk została zaproszona do wystawienia się przed stróżami prawa. Nasz pokaz ograniczał się do wystawy replik i posiadanego sprzętu oraz zorganizowanie strzelnicy dla zainteresowanych. Ponadto staraliśmy się przedstawić i przybliżyć nasze dość niecodzienne zainteresowania, w myśl zasady poznać tzn. zrozumieć, która i w tym przypadku...

(więcej)


892167
odwiedzin
od 27.01.2007
(Zaloguj)(c) 2004-2021 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: