Maszeruj, albo zdychaj 3 06-08.06.08

17.06.2008 23:50:00, dodał: solo

W dniach 6-8 czerwca 2008 roku, odbył się kolejny marsz kondycyjny z cyklu Maszeruj albo Zdychaj. Trasa marszu prowadziła po szlakach Beskidu Żywieckiego przy granicy Polsko-Słowackiej. W 22 h marszu pokonaliśmy 68 km. Główną atrakcją było Pilsko (1557 m n.p.m.), które zdobyte w trudnych warunkach pogodowych było nagrodą za trudny i długi marsz.
Wypad jak zwykle obfitował w ciekawe podejścia i bardzo krótkie odpoczynki.
Zainteresowanych udziałem w podobnych marszach zapraszam na solo@formacja.slask.pl.

Fotorelacja na http://www.formacja.slask.pl/index.php?co=gal&galeria=135
Pozdrawiam


"Tomaszowo 2008"

19.05.2008 09:38:59, dodał: solo

Dnia 3.05.2008 Formacja „Śląsk” brała udział w manewrach „Tomaszowo 2008”, zorganizowanych po raz kolejny przez Tema Delta. Manewry miały miejsce na terenie po rosyjskiego lotniska w Tomaszowie.

Formacja po stronie wolnego miasta Urdar, prowadziła głównie działania partyzanckie. Współpracowaliśmy z Team Two Delta pod dowództwem Skippera oraz z Rosomakami pod dowództwem Holendra. Manewry jak zwykle na wysokim poziomie organizacyjnym. Była to nasza druga wizyta na Tomaszowie.


"Sośnia Góra IV"

28.04.2008 09:15:15, dodał: solo

Dnia 12 - 13 kwietnia 2008 na terenie naszego poligonu na Sośniej Górze odbyła się kolejna część imprezy pod tytułem śSośnia Góraś.
W sobotę, w ciężkich warunkach pogodowych dwie strony konfliktu Armia Regularna oraz oddziały partyzanckie, starły się w konflikcie granicznym. Mimo ciągłej kontroli trzeciej strony konfliktu czyli ONZ, w pobliżu granicy wciąż dochodziło do incydentów. Konflikt obfitował w wiele ostrych starć o każdy z punktów strategicznych. Operowały zarówno drużyny specjalne, przenikające za linie przeciwnika oraz regularne oddziały lokalnej Armii. Użyto wiele pirotechniki, która używana do dynamicznych natarć lub manewrów taktycznych bardzo ubarwiła rozgrywkę.
Walka trwała nieprzerwanie przez 7 godzin.

Niedziela była prostą strzelanką nastawioną na ciągłe szturmy oraz obrony, z śscenariuszemś zapożyczonym z poprzednich edycji tych manewrów. Ciągła dynamika, konkretni uczestnicy, masa wystrzelonych kulek oraz mnóstwo zużytej pirotechniki stworzyły bardzo przyjemną niedzielną zabawę na...

(więcej)


Formacja na spotkaniu z Khyber Interactive Associates, LLC

28.04.2008 09:12:48, dodał: solo

W dniach 25-26. 03.2008 w Rudzie śląskiej mieliśmy okazję uczestniczyć w 2 dniowej prezentacji prowadzonej, przez Wesa Dosea - doświadczonego szkoleniowca i byłego operatora jednostek specjalnych Stanów Zjednoczonych.

W trakcie pokazu przedstawione zostały walory oraz możliwości wykorzystania karabinka SYSTEMA PTW ,jaki i również ogólnie dostępnych replik airsoftowych, do przeprowadzania szkleń śForce on forceś dla jednostek mundurowych.

Wes Dose.
Na co dzień zajmujący się prowadzeniem własnej szkoły - Khyber Interactive Associates, LLC mieszczącej się w stanie Arizona (USA), dysponuje wieloletnim doświadczeniem w wykorzystaniu tego systemu podczas treningu i dokłada wszelkich starań, aby zaprezentować jego możliwości.

Wykład składał się z następujących zagadnień:
- Prezentacja karabinka SYSTEMA PTW w wersji M4 oraz M16
- Wykład na temat możliwości wykorzystania PTW podczas treningu
- Pokaz multimedialny
- Pokaz na otwartym terenie w byłej jednostce rakietowej WP (wzgórze Sośnia Góra w...

(więcej)


Rozpoznanie w Bieszczadach i Gorcach

14.02.2008 21:13:09, dodał: mjrPATON

W dniach 10 ś 13 luty 2008r Drużyna Zwiadu, przeprowadziła rozpoznanie na krańcu południowo- wschodnim terytorium Polski. W tym samym czasie sekcja rozpoznania Drużyny Szturmowej działała w Gorcach.
Zadania były realizowane pod kątem możliwości przeprowadzenia w niedalekiej przyszłości szkolenia z bytowania oraz zorganizowania wyszukanych tzw. operacji milsimowych.
Podobne przedsięwzięcia są o tyle utrudnione, że teren działań znajduje się w strefie przygranicznej lub w Parku Narodowym, dlatego nie łamiąc prawa i nie stwarzając zagrożeń staramy się znaleść nowe ciekawe tereny działań, ale mające swój oryginalny klimat.

Fotorelacja z części rekreacyjnej (Bieszczady):
http://www.formacja.slask.pl/index.php?co=gal&galeria=126


Pozdrawiam!


892217
odwiedzin
od 27.01.2007
(Zaloguj)(c) 2004-2021 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: