Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 15, 2018 9:02 pm

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Buty do biegania - prośba o pomoc 
Autor Wiadomość

Post Buty do biegania - prośba o pomoc
Witam,

niedawno kupiłem trzewiki do biegania (w sklepie pomiary, określenie rodzaju stopy itd :shock: ).Niestety pomimo dokładnych pomiarów buty masakrują mi stopy. Jak obcierały tak obcierają na wysokości usztywnienia pięty - zmiana wkładek, różne sznurowania i skarpety nic nie pomagają. Wygląda na to, że buty nie nadają się na moje płetwy.
Czy spotkaliście się z czymś takim ? Macie jakieś sposoby ?
Buty mają miesiąc a ja nie jestem w stanie ich użytkować - 1 dzień biegania = 3 dni leczenia :/
Dodam, że w starych laczach nie miałem takiego problemu.

Model to:

Adidas Kanadia TR 6 M Rozmiar 8,5
http://www.sklepbiegacza.pl/produkt/adi ... dia_6_tr_m

Skończyły mi się pomysły. Wygląda na to, że będę musiał ponownie zmienić buty.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Vetod

Wt lip 01, 2014 9:52 pm
Formacja "Śląsk"

Post Re: Buty do biegania - prośba o pomoc
Adidasow nigdy nie mialem. Uzywam Asics z Gel model, New Balance. Ekstrawagancko sa to zawsze modele z najwyzszej polki, nie obcieraja, ale przy mojej wadze nie chronia od przeciazen. Uzywane na glugich biegach w terenie, zdarzalo sie ze masakrowaly podeszwy. Problem rozwiazalem wkladkami Ironman, tez z gornej polki.
http://sklep.napieraj.pl/search.php?fil ... ct=filtruj

Moja opinia jest taka, albo te konkretne buty co masz sa wadliwe, albo ogolnie model jest slaby. Oddaj je jak mozesz kup co innego. Nawet nie biegajac czesto, a systematycznie i potem coraz dluzej, nie ma sie co zastanawiac, a brac modele sparwdzone choc drogie.

Przykladow kontuzji kolan formacyjnych jest kilka, moim zdaniem glownie przez buty. Oszczedzasz na butach, tracisz na zdrowiu, a trening to zadna przyjemnosc.

Śr lip 02, 2014 4:48 am

Dzięki za odpowiedź. Najgorsze jest to, że dzieje mi się to tylko w lewej stopie... Chyba pozostaje tylko allegro. A możesz podać konkretne przetestowane modele z firmy Asics czy New Balance ?
Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam
Vetod

Śr lip 02, 2014 4:10 pm

Jeśli kupowałeś w tym biegaczu w Katowicach to może spróbuj oddać, o ile jeszcze nie próbowałeś.

Ja mam teraz jakieś tam new ballance M1080V4 D, wcześniej miałem asicsy 2140 (były fajne bo czarne ;))
Ze stopami nic nie doradzę, bo moje stopy zrobiły dziury we wszystkich butach. ;)

Pozdrawiam
Gryzly

Śr lip 02, 2014 7:12 pm

Używam New Ballance (modeli nie mają już sprzedaży) problemów nigdy nie miałem a z kupionych 3 par (ceny 200-400zł) w ciągu ostanich 5 lat 2 pary jeszcze w użytku (choć amortyzacja już nie ta). Krzywdy nigdy nie zrobiły na na normalnych dystansach (pomijam dystanse 70-100km na marszobiegach- tu gorzej).
Jeszcze brałbyś jakiś model z przeważającym okryciem stopy przez "siateczkę" to niestety ta lubi się przecierać.

Śr lip 02, 2014 9:42 pm

Ok, dzięki Panowie. Coś wymyśle.

Cz lip 03, 2014 9:23 pm
Formacja "Śląsk"

Asics - Gel Kayano, Gel Cumulus, GT 1000. Zadne nie wytrzymaly dluzej niz rok, wybite i potargane.

New Balance, tak jak Gryzly jakies tam numerki, ale ja mam czarne :)

Mam tez buty Mizuno, buty kupione na asfalt, specjalne dobierane z wkladkami Sole...naprawde mialy byc turbo. Bieglem w nich Rajd 24h Commando, nawet mnie nie pokiereszowaly za specjalnie. Jednak jak na takie technologie szalu nie ma.

Na zime ma ICE BUGi z kolcami, Heros BUGrip - polecam. Wczesniej mialem iakis inny model ale tak oraly piety ze poszly do zwrotu.

So lip 05, 2014 7:07 am

Byłem dzisiaj w tym sklepie ale oczywiście o zwrocie nie ma mowy - "niech pan spróbuje z grubszą skarpetą" - taa chyba z wełnianą wojskową owiniętą powertape. Zobaczyłem chyba wszystkie buty jakie mieli i w tym modelu akurat te usztywnienie jest nisko w porównaniu z innymi. Grunt to dobrze wydać parę stów ...

A jaki sklep polecacie ?

Pn lip 07, 2014 8:00 pm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ]